Náš program

Skauting je pro děti jedinečnou příležitostí zažít dobrodružství a navázat nová přátelství.

Rozmanitá činnost

Náplň oddílových činností je různorodá a přizpůsobená jak příslušným věkovým kategoriím, tak i individuálním potřebám dětí. Skauti dělají vše, co je baví. Součástí programu jsou hry, aktivity, soutěže, projekty a další činnosti. Často si stačí jen vybrat: složit origami, natočit krátký film, naučit ostatní nový sport nebo si udělat výpravu na běžkách. Skauti si hrají a přitom mají příležitost vyzkoušet si nové věci, fotit, psát reportáže, vařit, hrát na kytaru nebo pracovat s GPSkou.

Rozsah schůzek, výletů

Program probíhá každý týden v klubovně, kde děti hrají různé hry, kreslí nebo zkouší vyrábět zajímavé věci a spolu tu zažívají spoustu legrace. Několikrát za měsíc vyrážejí děti se svými vedoucími na  výpravu, nebo jinou akci. Celý skautský rok je ukončen táborem, který je zpravidla dvoutýdenní. Tábor je vyvrcholením celoroční skautské práce a všichni si zde mohou vyzkoušet, co se na schůzkách a výpravách naučili.

Růst osobnosti, duchovní výchova

V našem oddíle se zaměřujeme rovněž na duchovní rozvoj členů. Děláme to formou zamyšlení a společných diskuzí. Vycházíme z hodnot skautingu,  a především z hodnot křesťanských. V našem oddíle je mnoho věřících skautů a taky vedoucích, ale samozřejmě respektujeme i jiné názory, také mnoho z nás věřících není. Náš program však prvky modliteb a zamyšlení obsahuje a nabízí tak možnost pro duchovní růst… Ale nebojte se – je to ve svobodě a nikoho k modlitbám nenutíme.