SKAUT HAVÍŘOV - 2. ODDÍL Rytíři svaté Anny

Jsme chlapecký skautský oddíl s rozšířenou duchovní výchovou. Náš oddíl má v Havířově již dlouholetou tradici – dne 21.1.2015 oslavilo 25. narozeniny po obnově oddílu v roce 1990. Jako jediný je v Havířově duchovně orientován na katolické náboženství, které však nikomu nenutíme. Máme mezi sebou lidi včetně vedoucích, kteří věřící nejsou a vůbec to neškodí.

Rytíři svaté Anny jsou oddílem pro všechny kluky od 5 do 15 let. Kluci se scházejí v družinách podle věku (5-6 benjamínci, 7-10 vlčata, 11-15 skauti). Starší kluci, tzv. roveři, působí ve vedení jednotlivých družin a podílí se tak na vedení oddílu. Oddíl klade důraz na rozšířenou duchovní výchovu. Působí při farnosti svaté Anny v Havířově.

Jedná se o oddíl, který je ověnčen tradicí. Je v současnosti nejstarším oddílem mladších členů v Havířově, první zmínky o 2. oddíle pocházejí již z roku 1968. Od roku 1990 kdy byl Junák v Havířově obnoven, působí bez přerušení až do současnosti.

V současnosti oddíl má 2 družiny skautů a 1 družinu vlčat. Děti se scházejí každý týden na družinové schůzce a dále pak během měsíce na oddílových akcích, chatách a letním táboře o prázdninách. Družinové schůzky i oddílové schůzky se odehrávají v klubovně. Ostatní akce se odehrávají na různých místech – velmi rádi jezdíme na výlety do hor a do přírody. Snažíme se tyto akce využít k růstu osobnosti členů a hlavně si je taky užít. Kolik takových akcí děláme si přečtěte v sekci kalendáře akcí.  Jak to na akcích vypadalo se snažíme opět rodičům i členům přiblížit ve fotogalerii.

KRÁTKÁ UKÁZKA NAŠICH AKTIVIT: